X

تعمیر انواع تاور کرین

۰۹۱۲۶۵۰۶۷۸۲ مدیر فنی (سرکار خانم مهتابی)
تعمیرات تاور کرین
صفر تا صد خدمات تعمیر و سرویس انواع مدل های تاور کرین تضمینی و با قیمت های مناسب برای تمامی پروژه های عمرانی در تمامی ایام سال با شرکت ونوس کرین نمایندگی معتبر شرکت های خرید و فروش و خدمات تاور کرین
ونوس کرین
ونوس کرین

تاور کرین ها از ماشین آلات ساختمانی مهم و کاربردی برای پروژه های عمرانی هستند که یکی از موارد مهم در این زمینه بازرسی ، نگهداری و تعمیر تاور کرین است که باید توسط نمایندگی و طبق استاندارد های این کار قبل از شروع به کار با دستگاه انجام شود.

این خدمات جزو مهم ترین خدمات هستند که در ادامه با این مورد کاملا آشنا میشوید...

 

تاور کرین چیست؟

تاور کرین همان جرثقیل ساختمانی است که برای جابجایی بار و وسایل و تجهیزات ساختمانی سنگین استفاده میشود اجسام سنگین را تا ارتفاعات بالا حمل کند و به شعاع های مختلف انتقال دهد.

احتمالا این دستگاه ها را در سطح شهر و در پروژه های ساختمانی دیده اید زیرا کاربرد اصلی این دستگاه ها برای ساخت و ساز ساختمان های بلند و برج ها است که امروزه توانسته بجای نیروهای انسانی کار کند و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه کارفرماها شود.

این وسیله دارای ایمنی بالایی است که در صنایع مختلف دیگر مانند سد سازی و حمل بار در بنادر و ... هم استفاده میشود.

 

تعمیرات انواع تاور کرین

بازدید تاور کرین

همانطور که گفته شد تاور کرین ها ب دلیل استفاده و کارایی زیاد در صنعت ساخت و ساز ، یکی از اصلی ترین تجهیزات و وسایل در این زمینه شناخته شده است.

این دستگاه ها دارای ایمنی بالایی هستند و اگر در زمان های مشخص و بدون تاخیر ، این قطعات را تعویض یا تعمیر کنید یا هر چند ماه یکبار درخواست تعمیرات کلی و بازرسی را داشته باشید میتوانید ایمنی دستگاه را دائمی و بیشتر کنید.

بازرسی و تعمیرات تاور کرین بستگی به نوع و مدل و همچنین ولتاژ دستگاه دارد و این خدمات به صورت روزانه ، ماهیانه و سالانه در نظر گرفته میشود که این خدمات در زمانی که اتفاقات زیر رخ دهد باید حتما و سریعا انجام شود :

 1. عدم توجه به نکات ایمنی هنگام مونتاژ تاورکرین
 2. بی تجربه بودن اپراتورها
 3. عدم تعمیرات و نگهداری بموقع این جرثقیل‌ها

زمانی که این اتفاقات یا موارد دیگری رخ میدهد و ممکن است جرثقیل دچار ایراد و خرابی شود و در صورت مشاهده این مشکلات ، دستگاه نیاز به خدمات بازرسی و تعمیر اساسی دارد که میتوانید از نمایندگی های معتبر و شرکت های مورد اطمینان مانند شرکت ونوس کرین درخواست این خدمات را داشته باشید.

 

خدمات بازرسی و نگهداری تاور کرین

بازرسی تاور کرین

در واقع بازرسی ، تعمیر و نگهداری جرثقیل برجی به معنی برنامه ریزی مناسب و استفاده از روش هایی مانند روانکاری و بازرسی های دوره ای و تعویض و تعمیر قطعات تاور کرین برای افزایش ایمنی و طول عمر دستگاه است که باید چندین بار در سال یا قبل از شروع هر پروژه ای ، این خدمات ارائه شود.

قطعات این دستگاه ها همن به صورت وارداتی و هم مونتاژ هستند که بیشتر آنها دارای کیفیت و طول عمر بالایی هستند اما نکته مهم این است که باید بازرسی و در صورت نیاز تعمیر این قطعات و کل دستگاه به موقع و طبق اصول انجام شود مشکل یا خرابی اتفاق نیافتد.

تعمیرات تاور کرین ها شامل 3 بخش است که عبارتند از :

تعمیرات سخت افزاری

این خدمات باعث تولید و پیشرفت سخت افزار و تجهیزات دستگاه ها میشود و تمرکزش روی همین مورد است لذا جهت افزایش تولید به جای افزایش  و راندمان کارایی تولید در ماشین آلات که طبیعتا با نگهداری و تعمیر مناسب امکان پذیر میباشد بیشتر از طریق افزایش تعداد دستگاه ها به دنبال تحقق اهداف افزایش تولید بوده اند .

تعمیرات نرم افزاری

برخلاف خدمات سخت افزاری ، هدف اصلی این خدمات استفاده کارا و بهینه از ماشین آلات با نگرش سیستماتیک به مسئله تعمیرات و نگهداری برنامه ریزی شده بود.

در این خدمات سعی گردید به جای نیروی انسانی از ماشین آلات در کارخانجات و صنایع تولیدی استفاده شود . طبیعی است که با افزایش پیچیدگی ماشین آلات و بالارفتن تخصص موردنیاز به شرایط نگهداری خاص نیز جهت افزایش راندمان ماشین آلات احساس گردید . دراین خدمات ضریب آمادگی ماشین آلات به عنوان یک شاخص و معیار قابل توجه مطرح گردید هرچقدر ضریب آمادگی ماشین آلات عدد بزرگتری را نمایش دهد درواقع نشان دهنده ی عملکرد درست و صحیح تعمیرات و نگهداری خواهد بود .

خدمات مغزافزاری

درواقع هدف این خدمات به حداقل رساندن خرابی ها است در این خدمات توان بر طراحی ماشین آلات گزارده شده است . یعنی در طراحی از متخصصینی استفاده میگردد که با استفاده از یک برنامه ریزی مناسب احتمالات خرابی و توقف ماشین آلات را به حداقل برسانند که این طراحی مناسب میتواند قابلیت تعمیرپذیری یا سهولت تعمیر ماشین را بیشتر نماید . پس به طور کلی منظور  و هدف این خدمات حداقل نمودن احتمال خرابی ماشین آلات و افزایش قابلیت تعمیر پذیری آنان است.

 

چه مواردی باعث کاهش صدمات وارده به دستگاه میشوند؟

تعمیر تاور کرین

🛑 منتاژ و نصب ایمن تاورکرین در قسمت های مختلف از جمله الکتروموتور ها ، پایه تثبیت ، سکشن ها، فلش و...و اخد تاییده های لازم در این زمینه

🛑 نحوه اجرای فوندانسیون جهت نصب صحیح پایه تثبیت

🛑 اصول عملکرد کلی و نحوه صحیح کارکردن و بلند کردن بار

🛑 انطباق طراحی ، ساخت و کارکرد

🛑 کتابچه ثبت عملکرد روزانه و دریافت گواهی سلامت دوره ای

🛑 بیانیه انطباق EC

🛑 هشدار درخصوص خطرات موجود و خرابی هر قسمت از دستگاه

🛑 تست عملکرد فولاد و قطعات متحرک تاورکرین(tower crane)

🛑 بازدید به منظور عدم خوردگی ، خزش و لرزش

🛑 بازرسی فنی متعدد سیستم ترمز ، لنگرگاه ها ، قلاب و سیستم هیدرولیک

🛑 بازرسی دقیق سیستم ترمز و سایش آن

🛑 بازرسی و رسیدگی به گریسکاری ،روغن ریزی ، رگلاژ سیم بکسل و کابل ها

🛑 بازرسی قطعات ارتفاعی و نحوه افزایش ارتفاع

🛑 بازرسی کمربند ها بر اساس استاندارد ASME B30.3

🛑 بررسی کابین وزنه های تعادل و ...

 

مراحا تعمیر قسمت های مختلف تاور کرین

تعمیر قطعات تاور کرین

این دستگاه ها بسیار پیچیده هستند و دارای قسمت ها و قطعات مختلفی هستند که تعمیر و بازرسی آنها باید توسط تکنسیت ها و افراد آموزش دیده و ماهر انجام شود تا بتوانند مشکل دستگاه را به درستی بر طرف کنند.

تعمیر قسمت های استراکچری دستگاه

این قسمت شامل بخش هایی مانند کله قندی، گردون، قطعات ارتفاعی تاور کرین، فلش دستگاه و قسمت های کنترفلش دستگاه  و غیره است.

مواردی مانند ضربه ، جابجایی و افتادگی باعث تاب برداشتن و کشتن این قطعات میشوند که در این صورت باید یا به طور اساسی تعمیر شوند یا اینکه تعویض شوند.

تعمیر قسمت مکانیکی تاور کرین

تعمیر کاران و نصابان حرفه ای در زمینه هستند که علاوه بر نصب تاور کرین میتوانند قسمت های گیربکس، پوسته های ترمز قلاب و گیربکس قلاب، گردون و گیربکس شاریوت و غیره …. را هر زمان که ایراد پیدا کرد سریعا بر طرف کنند.

تعمیر کاران شرکت ونوس کرین به صورت تخصصی کل گیربکس دستگاه را باز میکنند ، تمامی موارد و دنده ها را چک میکنند و در صورت نیاز قطعات خراب را جدا میکنند و از قطعات اصلی و فابریک فرانسه استفاده میکنند.

تعمیر قسمت الکتریکی دستگاه

قسمت های الکتریکی دستگاه شامل الکتروموتور، قلاب، گردون، شاریوت، قسمت های داخل گردون، تابلوها، بلوک ها، گردون ها، بردها میشود.

تعمیر ، تعویض یا هر خدماتی که برای این قسمت ها لازم باشد باید توسط تعمیر کاران حرفه ای و برق کار انجام شود که تجربه و مهارت بالایی داشته باشند و بتوانند خدمات را طبق اصول و بدون مشکل ارائه دهند و رضایت مشتریان را جلب کنند.

 

بازدید و تعمیر قطعات تاور کرین

تعمیر کار تاور کرین

تمامی کارفرمایان پروژه های عمرانی میتوانند شرکت های معتبر اجاره یا خرید تاور کرین را انجام دهند.

وقتی شما از شرکتی این دستگاه را خرید یا اجاره میکنید ، بعد از آن ، هم میتوانی از همان شرکت خدمات مربوطه را دریافت کنید و هم میتوانید از سایر شرکت ها این خدمات را درخواست کنید.

این خدمات شامل نصب دستگاه ، تامین و فروش قطعات ، حمل و نقل دستگاه و تعمیرات دستگاه میشود که تمامی شرکت های معتبر در این زمینه این خدمات را همراه با ضمانت ارائه میدهند.

شرکت ما آماده ارائه تخصصی این خدمت با شرایط زیر میباشد :

بازدید و تعمیر 3 ماهه

برخی از دستگاه ها در برخی از شرکت ها هستند که سالیان زیادی از سال تولید آنها گذشته است و این دستگاه ها و قطعاتشان بسیار حساس هستند ، به همین دلیل بهتر است چندین بار در سال مورد بازدید و بررسی قرار بگیرند.

بازدید و تعمیر سالانه

ما در ونوس کرین خدمات بازدید و بررسی تاور کرین را به صورت سالانه هم برای متقاضیان و مشتریان ارائه میدهیم تا هم ایمنی را افزایش دهیم و هم باعث جلب رضایت مشتریان شویم.

بازدید و تعمیر 5 ساله

در صورتی که دستگاه تازه کار باشد میتوان برای اطمینان از شرایط دستگاه هر 5 سال یکبار بازرسی بازرسی پارگی کابل ها و ترک ها بر روی بلوک های بار جرثقیل برج و بلوک های قلاب را انجام داد که این بازرسی برای ارزیابی سایش و پارگی بر روی اجزای داخلی تاور کرین طراحی شده است.با انجام این سرویس از خرابی این قطعات و همچنین آسیب و صدماتی که در هنگام ریزش بارها از تاورکرین ایجاد می شود ، جلوگیری می شود.

بازدید و تعمیر 10 ساله

دستگاه های صفر یا دستگاه هایی که زیاد در پروژه ها کار نمیکنند را میتوان هر ده سال یکبار اما به صورت خیلی کامل بازدید و بررسی و در صورت نیاز تعمیر کرد که این خدمات شامل پارگی کامل ، مونتاژ و بازسازی مجدد برای اطمینان از اینکه سازه ساختمانی جرثقیل شما به خطر نمی افتد ، می باشد.

 

نکات مهم در تعمیر و نگهداری انواع تاور کرین

 • وجود دسترسی استاندارد و صحیح برای ورود و خروج اپراتور به دستگاه
 • نمایش صحیح نمودار ظرفیت بار به اپراتور در کابین آن
 • وجود سیستم قفل خودکار برای جلوگیری از ورود غیرمجاز به جرثقیل برجی
 • وجود نور ایمنی در پنجره کابین اپراتور (نور ایمنی برای مواقع خاص و در هنگام بروز حادثه کاربرد دارد!)
 • وجود دستگاه آتش نشانی در داخل کابین اپراتور و بازرسی سالم بودن آن
 • وجود دفترچه ثبت و گزارش در مورد عملکرد دستگاه در کابین اپراتور و بررسی گزارشات موجود در داخل آن
 • بررسی میزان امنیت دستگاه جرثقیل برجی در برابر صاعقه
 • بررسی سطح مایعات هیدرولیکی برای عملکرد صحیح دستگاه
 • بررسی سلامت نمودار بار و سایر نماد های دستگاه برای چک کردن عملکرد صحیح بخش های دستگاه
 • بررسی میزان سطح روغن استین برای کافی بودن
 • بررسی وضعیت پیچ های نصب و مونتاژ تاور کرین
 • بررسی نشتی یا سوراخی در سیستم هیدرولیک
 • روغن کاری طناب های سیم اصلی و کمکی به صورت صحیح و اصولی
 • بررسی سلامت طناب های اصلی و کمکی
 • بررسی میزان ایمنی قلاب جرثقیل برای جلوگیری از بروز حادثه در هنگام جابجایی بار
 • وجود زنگ هشدار برای دستگاه
 • وجود دکمه توقف اظطراری و سلامت آن در کابین اپراتور دستگاه
 • عملکرد صحیح مکانیسم ترمز دستگاه
 • وجود سوئیچ های کنترلی برای جلوگیری از لرزش صحیح دستگاه و بالارفتن بیش از حد
 • وجود سوئیچ کنترل کننده برای عدم جابجایی بار بیش از اندازه
 • وجود دستگاه و مکانیسم ضد برخورد و سلامت کارایی آن
 • بررسی سلامت بادسنج و عملکرد صحیح آن
 • برررسی وضعیت کابل تغذیه
 • بررسی تمامی قطعات و تاسیسات برقی جرثقیل برجی
 • و …

 

تعمیر کار حرفه ای تاور کرین

هزینه و قیمت تعمیرات تاور کرین

همانطور که میدانید شرکت ها و مراکز متعددی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که برخی از آنها تازه کار و برخی دیگر دارای سابقه و تجربیات درخشانی در این عرصه هستند.

با این حال پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید هر نوع خدماتی در این زمینه استفاده کنید بهتر است به دنبال شرکت های مورد اعتماد و معتبر بروید که دارای کارشناسان ، نصابان و تعمیر کاران با تجربه و مخصص باشند و خدمات را به صورت تضمینی ارائه دهند.

شرکت ونوس کرین یکی از شرکت های معتبر است که بیش از 10 سال تجربه و سابقه درخشان دارد و تمامی خدمات را همراه با گارانتی و ضمانت و خدمات پس از فروش و همچنین مشاوره رایگان با قیمت های کاملا منصفانه ارائه میدهد.

در صورتی که نیاز به تعمیر تاور توسط تعمیر کار حرفه ای ، با تجربه ، متعهد و مسئولیت پذیر دارید ، با ما تماس بگیرید.

 

هزینه و قیمت تعمیر تاور کرین

برای این خدمات یکی از نکاتی که باید مورد توجه داشته باشید هزینه و قیمت تعمیرات و بازرسی جرثقیل است زیرا امروزه مخصوصا در پروژه های بزرگ ، هزینه ها از دغدغه های اصلی هستند ، پس بهتر است از این هزینه ها با خبر باشید.

در این زمینه یک مسئله بسیار مهم تر از نصب و مونتاژ این دستگاه وجود دارد و آن تعمیر و نگهداری استاندارد از این دستگاه است. با توجه به این که گروه های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند، احتمالا شما این سوال را می پرسید که قیمت تعمیر تاور کرین به چه صورت محاسبه می شود؟ یک تیم کارشناسی و حرفه ای در این زمینه باید چه مقدار هزینه به عنوان دستمزد دریافت کنند؟

این قیمت ها اندازه مشخص و تعیین شده ای ندارند اما به یک سری موراد و فاکتور ها بستگی دارند که میتوان با استفاده از آنها تا حدودی این هزینه را محاسبه کرد که این فاکتور ها عبارتند از :

 • هزینه بازرسی و عیب یابی دستگاه
 • هزینه تعویض قطعه و خرابی دستگاه (کدام بخش دستگاه نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه دارد؟)
 • دستمزد کارشناس
 • هزینه های رفت و آمد به محل
 • و …

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا دریافت خدمات و یا آگاهی از قیمت ها با ما تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید