X

لیست قیمت شن و ماسه + خرید ماسه

۰۹۱۲۶۵۰۶۷۸۲ مدیر فنی (سرکار خانم مهتابی)
خرید شن و ماسه

یکی از کاربردی ترین مصالح ساختمانی که توسط شرکت ونوس عرضه می شود، شن و ماسه در مدل های مختلف است که در صنعت بتن سازی، شیشه سازی، سنباده سازی، پی سازی ساختمان، ساخت مصالح پیش ساخته، تولید ملات در آجر چینی، کاربرد دارند. در ادامه مقاله با انواع شن و ماسه، کاربردهای هریک، نحوه سفارش و خرید آن ها از ونوس کرین، آشنا خواهید شد. بهترین مصالح، تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی را از ما خریداری و یا اجاره کنید.

ونوس کرین
ونوس کرین

شن و ماسه موجود در مصالح ساختمانی در دو مدل می باشد که یک مدل آن ها در اثر فرسایش یا شکستن سنگریزه‌ها و هوازدگی سنگ‌ها تشکیل و توسط رودخانه و دریاها حمل می شوند و در آخر، انجماد آب درون حفره‌های سنگ در طول فصل زمستان، شن و ماسه ایجاد می‌کند اما نوع دوم شن و ماسه توسط قطعات شکسته شده کوچک مرجان، استخوان و صدف ساخته شود که یا موج دریا مورد ضرب و شتم قرار می گیرند و در انتها با امواج آب به سمت ساحل کشیده می شوند.

ترکیب شن و ماسه چیست؟

ترکیب شن و ماسه از مواد معدنی سیلیکات و ذرات گرانول سنگ سیلیکات ساخته شده است. کوارتز موجود در این دو ترکیب به علت دارا بودن خواص بسیار مقاوم در برابر آب و هوا، غالب ترین ماده معدنی در شن و ماسه محسوب می شود و معمولا بیشتر ماسه‌های ساحل از کوارتز خاکستری یا خرمایی و فلدسپات تشکیل شده اند.

کاربرد شن و ماسه در ساخت و ساز

کاربرد شن و ماسه در صنعت ساختمان سازی بسیار گسترده است که برخی از آن ها شامل کاربرد در تولید شیشه، به عنوان یک ماده قالب ریختگری فلز، به عنوان یک ماده ساینده در سند بلاست، به عنوان ماده زینتی در محوطه سازی، می شود البته نوع شن شکسته برای شیشه سازی و سنباده سازی، کاربرد دارد از دیگر ویژگی شن و ماسه می توان به قابلیت دانه بندی کف فضاهایی که روی زمین ساخته می شود به منظور جلوگیری از ورود رطوبت به محیط مورداستفاده، اشاره کرد از مهم ترین کاربردهای شن و ماسه در صنخت ساختمان سازی می توان در پی سازی ساختمان، ساخت مصالح پیش ساخته و تولید ملات در آجرچینی، نام برد.

بررسی انواع شن و ماسه

 • شن و ماسه طبیعی

شن و ماسه طبیعی

 • شن و ماسه شکسته

شن شکسته

 • شن و ماسه رودخانه ای

شن و ماسه رودخانه ای

شن و ماسه طبیعی چیست؟

شن و ماسه طبیعی دارای شکل ظاهری گوشه گرد می باشد که در فصل بارندگی بر بستر رودخانه ها طغیان کرده و پس از کم شدن آب رودخانه، این نوع شن و ماسه ها در دسترس قرار می گیرد. این مصالح پس از شستن و سرند كردن در مصالح ساختمانی برای ساخت و ساز به کار برده می شود.

منظور از شن و ماسه شکسته چیست؟

شن و ماسه شکسته

شن و ماسه شکسته از طریق خرد کردن قطعات بزرگ سنگ در درون سنگ شکن و دانه بندی شن و ماسه به وسیله سرند های مختلف درست می شود و به دلیل دارا بودن شکل ظاهری زاویه در در تهیه انواع بتن ها، مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه تولید این مصالح، پس از جمع آوری آن ها از بستر رودخانه صورت می گیرد به گونه ای که مواد اولیه توسط یک تسمه نقاله به درون سرند های اولیه ریخته می شوند و در این بخش به اندازه های متفاوت بادامی، شن و ماسه توسط سرند های مختلف دانه بندی شده اند. باقی مانده مواد ها، بر روی هر سرند به وسیله یک تسمه نقاله به محل ذخیره منتقل می شود. مواد بالاتر از اندازه های مورد نیاز یا استاندارد توسط یک تسمه نقاله دیگر به داخل سنگ شکن هدایت شده و بعد از خرد شدن به دیگر سرندها منتقل شده و بر پایه اندازه جدا می شوند که در نتیجه شن و ماسه شکسته مورد استفاده در مصالح ساختمانی را به ما تحویل می دهد.

انواع ماسه بر حسب شکل ظاهری

 • ماسه گرد: ماسه های گرد را زمانی که در زیر میکروسکوپ مشاهده می کنید از ظاهر کروی برخوردار می باشند.
 • ماسه گوشه دار: ماسه های گوشه دار از استحکام بالایی برخوردار بوده و تخلخل آن ها نسبت به ماسه های گرد، کم تر می باشد.
 • ماسه شبه گرد: این گونه ماسه ها از ظاهر کاملاً گردی برخوردار نمی باشند و در برخی قسمت ها به صورت کروی و در برخی قسمت های دیگر گوشه دار هستند.
 • ماسه مخلوط: ماسه مخلوط را ازجمله ماسه هایی باحالت بی شکلی محسوب می شود.

انواع شن بر حسب شکل ظاهری

 • خرده سنگ

شن خورده سنگ

شن های بسیار زبری که خرده سنگ هستند.

 • شن های گرد

شن گرد

شن های گردی که دارای سطح صافی بوده که به نام های شن نخودی و بادامی نیز معروف می باشند.

 • شن های سوزنی

شن سوزنی

شن های سوزنی ازجمله مصالحی بوده که دارای طولی سه برابر ضخامت خود هستند.

 • شن های پولکی

شن پولکی

شن های پولکی که عرض آن ها بیش از سه برابر طول خود است.

کاربرد شن شامل چه مواردی می شود؟

شن یکی از مصالح کاربردی در ساختمان سازی با کاربرد در صنعت بتن سازی، شیشه سازی، سنباده سازی، پی سازی ساختمان، ساخت مصالح پیش ساخته، تولید ملات در آجر چینی، دانه بندی کف فضاهایی که بر روی زمین ساخته می شود به منظور جلوگیری از وارد شدن رطوبت به محیط، محسوب می شود.

انواع مصالح ساختمانی مرغوب و درجه یک را از شرکت ونوس کرین خریداری نمایید.

تفاوت شن و ماسه طبیعی با نوع شکسته

تفاوت شن و ماسه طبیعی با شکسته

 1. شن و ماسه طبیعی حاصل از جریان آب رودخانه دارای گرد گوشه می باشد اما شن و ماسه های شکسته دارای شکل ظاهری تیز گوشه می باشند.
 2. در نوع طبیعی به  دلیل دارا بودن سطح صیقلی، از اصطحکاک کمتری برخوردار بوده و بر روی هم بهتر می لغزند به همین خاطر در بتن ریزی بهتر قالب ها را پر می کنند در صورتی که در نوع شکسته، به دلیل تیز بودن گوشه ها میزان اصطحکاک داخلی بین دانه ها بالاتر است و دارای لغزندگی مناسب به روی هم نیستد.
 3. شن و ماسه شکسته به علت شکل ظاهری که دارد در راه سازی کاربرد دارد زیرا به دلیل اصطحکاک داخلی زیاد در زمان تغییر سرعت ماشین در جاده و یا ترمز آن، می تواند نیروهای وارد شده از چرخ ماشین را تحمل و مانع پرتاب شدن ماشین به خارج از جاده شود.

نحوه سفارش شن و ماسه چگونه است؟

خرید شن و ماسه

شن و ماسه یکی از موادهای لازم در صنعت ساخت و ساز با طیف گسترده ای از مدل و کاربرد، محسوب می شود. برای خرید شن و ماسه، مصالح ساختمان می توانید با کارشناسان شرکت ونوس تماس حاصل نمایید و با مراجعه به شرکت ونوس کرین می توانید از فروش و یا خدمات اجاره انواع  برای پیشرفت و بالا بردن سرعت عمل در ساخت و ساز با کمترین هزینه، بهره مند شوید.

خدمات شرکت ونوس کرین به شرح زیر می باشد:

 • فروش انواع تجهیزات کاربردی در صنعت ساخت و ساز
 • اجاره انواع تجهیزات ساختمان سازی
 • فروش انواع ماشین آلات و تاور کرین ها
 • اجاره انواع تاورکرین و ماشین آلات مورد نیاز در ساختمان سازی
 • اجاره و خرید تاور کرین

 • کدام نوع شن و ماسه مناسب ساختمان سازی است؟

  برای انتخاب بهترین نوع و برند شن و ماسه برای ساخت و ساز می توانید با مشاوران شرکت ونوس تماس حاصل نمایید.

 • نحوه خرید شن و ماسه از ونوس کرین چگونه است؟

  برای خرید شن و ماسه جهت استفاده در صنعت ساختمان سازی می توانید با کارشناسان فروش شرکت ونوس کرین، تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.

 • شن و ماسه از لحاظ مدل چند نوع است؟

  شن و ماسه طبیعی، شن و ماسه شکسته، شن و ماسه رودخانه ای.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید