X

دستگاه اسکرو بتن | قیمت و خرید آن

۰۹۱۲۶۵۰۶۷۸۲ مدیر فنی (سرکار خانم مهتابی)
اسکرو بتن

اسکرو دستگاهی برای انتقال مواد در فواصل گوناگون و زوایای مختلف است که به آن اسکرو کانوایر نیز میگویند. 

ونوس کرین
ونوس کرین

امروزه استفاده از دستگاهها و ماشین آلات ساختمانی اهمیت زیادی دارد. هر کدام از این دستگاهها برای کاربردی خاص طراحی شده اند. یکی از تجهیزات مهم در صنعت ساخت و ساز دستگاه اسکرو به خصوص دستگاه اسکرو بتن میباشد که برای انتقال بتن به کار میرود. در این مطلب به بررسی کامل این دستگاهها و نحوه کار آنها میپردازیم.

دستگاه اسکرو بتن چیست؟

اسکرو دستگاهی برای انتقال مواد در فواصل گوناگون و زوایای مختلف است که به آن اسکرو کانوایر نیز میگویند. 

دستگاه اسکرو بتن از چه اجزایی تشکیل شده است؟

این دستگاه از یک بدنه و یک مارپیچ یا ماردون تشکیل شده است و از جنس فلز میباشد. بتنی که به این دستگاه وارد میشود نوسان و به سمت بالا حرکت میکند. 

اسکرو بتن چه مزایایی دارد؟

  • انتقال مواد در تمام زوایا
  • انتقال مواد در فواصل مختلف
  • طول عمر بالا
  • نگهداری راحت
  • مصرف انرژی کم

اسکرو بتن

نحوه کار دستگاه اسکرو چگونه است؟

این دستگاه کاربرد زیادی در صنایع غذایی، دارویی و ... دارد. این دستگاهها دو مدل لوله ای و U شکل دارند. ماشین اسکرو به دلیل مدل مارپیچی که دارد برای انتقال انواع مواد مانند بتن، حتی موادی که چگالی بالایی دارند، مورد استفاده قرار میگیرد. حرکت اسکرو در شفت موجب لغزش و نوسان مواد روی یکدیگر میشود و باعث میشود مواد به سمت بالا حرکت کنند. 

دستگاه اسکرو چه کاربردی دارد؟

از این دستگاه برای جابجایی مواد نیمه جامد از جمله بتن، مصالح ساختمانی، مواد غذایی، خرده چوب، گوشت و ... و در صنایع مختلفی اعم از صنایع شیمیایی، دارویی، غذایی، کشاورزی و ... استفاده میشود.

ساخت اسکرو بتن چگونه است؟

طراحی دستگاه اسکرو به کاربرد و حجم بار بستگی دارد. نوع ماده، مکان قرارگیری دستگاه و شرایط آب و هوایی در ساخت این دستگاه نقش مهمی دارد. این دستگاه میتواند پس از بازبینی ار محل و بررسی موارد ذکر شده ساخته شود یا این که از مدلهای از پیش طراحی و ساخته شده آن استفاده کرد.

ساخت دستگاه اسکرو بتن

انواع دستگاه اسکرو

دستگاه اسکرو لوله ای

این دستگاه که یک دستگاه اسکرو شیب دار میباشد، وظیفه انتقال مواد را بر عهده دارد. در این دستگاه مارپیچهایی دور یک لوله وجود دارند و به چرخش در می آیند. در این روند مواد داخل دستگاه از لوله ورودی به لوله خروجی انتقال داده میشوند. از دستگاه اسکرو لوله ای برای بالا بردن مواد در زوایای مختلف از 0 تا 70 درجه استفاده میشود. 

دستگاه اسکرو U شکل

این دستگاه کاربرد وسیعی دارد و برای انتقال بتن معمولا از این دستگاه استفاده میکنند. ظرفیت انتقال اسکرو U شکل 250 تن در ساعت میباشد و برای انتقال مواد چسبنده و نرم مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید و قیمت اسکرو بتن

هنگام خرید دستگاه اسکرو بتن به فضای پروژه، مقدار بتن تعیین شده، شیوه آب بندی درپوشهای ابتدایی و انتهایی و ابعاد دستگاه باید توجه کرد. قیمت این دستگاهها بسته به ویژگیهای دستگاه متفاوت است. برای آگاهی از قیمت اسکرو بتن و تهیه این دستگاهها میتوانید با کارشناسان ونوس کرین در ارتباط باشید. ونوس کرین از شرکتهای بسیار معتبر با چندین سال سابقه در زمینه اجاره و فروش انواع ماشین آلات ساختمانی با بهترین کیفیت و برند و با قیمتهای مناسب در خدمت مشتریان محترم خود میباشد.

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید