X

باکت بتن | انواع باکت بتن ریزی + قیمت و خرید

۰۹۱۲۶۵۰۶۷۸۲ مدیر فنی (سرکار خانم مهتابی)
باکت بتن

باکت بتن از تجهیزاتی است که برای جابجایی و بالا بردن بتن به بالابرها متصل میشود. این وسیله از تجهیزات مهم تاورکرینها و جرثقیلها میباشد که در ابعاد مختلفی تولید میشود.

ونوس کرین
ونوس کرین

استفاده از تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته در ساختمان سازی سرعت و امنیت ساخت و ساز را بسیار بالا میبرد و نیاز به نیروی کار را کاهش میدهد، در نتیجه میتواند در کاهش هزینه ها هم موثر باشد. یکی از مهمترین مراحل ساخت و ساز استفاده از بتن میباشد که باید توسط ماشین آلات و دستگاههایی تولید، حمل و منتقل شود. در مقاله های قبلی به دستگاه بچینگ پلانت که کار تولید بتن را انجام میدهد اشاره کردیم، اما عملیات بالا بردن این بتنها چگونه انجام میشود؟ این کار توسط باکت بتن صورت میگیرد که در این مطلب میخواهیم به بررسی انواع و ویژگیهای این باکتهای بتن ریزی بپردازیم.

باکت بتن چیست؟

باکت بتن ریزی از تجهیزاتی است که برای جابجایی و بالا بردن بتن به بالابرها متصل میشود. این وسیله از تجهیزات مهم تاورکرینها و جرثقیلها میباشد که در ابعاد مختلفی تولید میشود.  

باکت بتن چیست؟

انواع باکت بتن

باکت بتن 500 لیتر

این نوع باکت بتن برای انتقال بتن به حجم نیم متر مکعب کاربرد دارد، بنابراین در پروژه های کوچک که نیاز به بتن کمتری دارند مورد استفاده قرار میگیرد. برای ساخت باکت بتن 500 لیتر از ورقی به ضخامت 3 میلیمتر استفاده میشود. باکت تخلیه میتواند به صورت تخلیه از زیر یا تخلیه از بغل باشد که از باکت بتن تخلیه از زیر برای بتن ریزی کف و ستون و از باکت تخلیه از بغل برای بتن ریزی دیوارها استفاده میشود. 

باکت بتن 750 لیتر

این باکت بتن برای بتن ریزیهایی به حجم 750 لیتر به کار میرود و با سیستم تخلیه گیربکسی تولید میشود. باکت بتن 750 لیتری نیز میتواند به صورت تخلیه از زیر یا تخلیه از بغل باشد. برای ساخت این نوع باکت از ورقی به ضخامت 3 میلیمتر استفاده میشود. 

باکت بتن 1000 لیتر

این باکت برای بتنهایی به حجم 1 متر مکعب به کار میرود. از مزایای آن میتوان به سرعت بیشتر کار با آن نسبت به باکتهای کوچکتر اشاره کرد. ویژگی باکت بتن 1000 لیتری سیستم تخلیه از زیر و از بغل میباشد. این باکت نیز از ورقی به ضخامت 3 میلیمتر ساخته میشود.

باکت بتن 1500 لیتر

در پروژه های بزرگ با حجم بتن بالا نیاز به باکتهای بزرگتر میباشد. یکی از پرکاربردترین باکتها در این گونه پروژه ها باکت بتن ریزی 1500 لیتری میباشد. این باکتها با ورقهای 3 میلیمتری ساخته میشوند اما با ورقهای 4 میلیمتری نیز به صورت سفارشی قابل تولید هستند. 

باکت بتن 2000 لیتر

باکت بتن 2000 لیتری در پروژه های با حجم بالا مورد استفاده قرار میگیرد. تخلیه این باکتها از نوع اهرمی و گیربکسی میباشد و ورق به کار رفته در آنها 3 یا 4 میلیمتر میباشد.

باکت بتن 3000 لیتر

در پروژه های بسیار بزرگ باکت بتن 3000 لیتر مورد استفاده قرار میگیرد که به صورت سفارشی با ورق 3 یا 4 میلیمتری ساخته میشود. تخلیه این باکت نی در دو نوع اهرمی و گیربکسی میباشد.

باکت بتن از چه اجزایی تشکیل شده است؟

شاسی: باکت بتن از ورقهای 3 یا 4 میلیمتری ساخته میشود که به وسیله جوشکاران برش داده میشوند و به هم متصل میشوند.

گیربکس: گیربکس ها برای سهولت تخلیه بتن به کار میرود. عملیات تخلیه بتن میتواند به صورت تخلیه از زیر یا تخلیه از بغل باشد.

جایگاه اپراتور: این جایگاه برای قرار گرفتن و جابجایی اپراتور برای انجام عملیات تعبیه شده است.

اجزای باکت بتن

روشهای تخلیه باکت بتن ریزی

تخلیه گیربکسی

در این باکتها میتوان توسط یک دسته درب را باکت را باز یا بسته کرد. در واقع درب باکت به وسیله گیربکس کنترل میشود و عمل تخلیه نیز راحتتر صورت میگیرد.

تخلیه اهرمی

در این باکتها به وسیله یک اهرم درب تخلیه باکت کنترل میشود. در سیستم تخلیه اهرمی عمل باز و بسته کردن درب نیاز به صرف انرژی دارد و کار راحتی نیست. 

قیمت و خرید باکت بتن

قیمت باکت بتن به مواردی از قبیل ابعاد باکت، ضخامت ورق باکت و حجم آن بستگی دارد. برای خرید باکت بتن میتوانید با کارشناسان ونوس کرین تماس گرفته و مشورت کنید، تا با راهنمایی های مشاوران ما بهترین باکت بتن را برای پروژه خود انتخاب نمایید. ونوس کرین از شرکتهای موفق در زمینه فروش و اجاره انواع تجهیزات و ماشین آلات ساختمانی است که در سالهای فعالیت خود توانسته رضایت مشتریان محترم خود را کسب کند.

سخن پایانی

یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید باکت بتن ریزی باید به آن توجه کنید ضخامت ورقهای آهن این باکتهاست. نکته دیگر پروژه شما و حجم بتن مورد نیاز است. در برخی از پروژه ها نیاز به استفاده از چندین باکت بتن میباشد تا سرعت کار را کاهش دهد. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید