X

ساخت قالب ساختمانی - خرید با قیمت مناسب

۰۹۱۲۶۵۰۶۷۸۲ مدیر فنی (سرکار خانم مهتابی)
ساخت قالب ساختمانی - خرید با قیمت مناسب

سازه ای که بتن در آن ریخته میشود و در آن شکل میگیرد و پس از مدتی به شکل آن خشک میشود را قالب ساختمانی میگویند. این قالبها میتوانند موقت یا دائمی باشند.

ونوس کرین
ونوس کرین

یکی از فعالیتهای مهم در صنعت ساختمان سازی بتن ریزی است، به همین دلیل قالب بندی بتن از اهمیت زیادی برخوردار است. قالب بندی بتن باعث شکل دادن به بتن و سفت شدن آن میشود. قالب بتن انواع مختلفی دارد که در این مقاله به طور کامل آنها را بررسی میکنیم. همچنین ساخت قالب ساختمانی را به شما توضیح خواهیم داد و به نکاتی درباره خرید قالب ساختمانی با قیمت مناسب اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

قالب ساختمانی چیست؟

سازه ای که بتن در آن ریخته میشود و در آن شکل میگیرد و پس از مدتی به شکل آن خشک میشود را قالب ساختمانی میگویند. این قالبها میتوانند موقت یا دائمی باشند. قالب موقت بتن قالبی است که پس از شکل گرفتن بتن از دور بتن برداشته میشود، اما قالب دائمی روی بتن باقی میماند و نیازی به برداشتن آن نمیباشد.

ساخت قالب ساختمانی

یک قالب ساختمانی خوب چه ویژگیهایی دارد؟

  • بسیار محکم است و در مقابل فشارهای وارده مقاومت میکند.
  • در برابر نشت دوغاب سیمان مقاومت دارد.
  • به راحتی و بدون آسیب از بتن جدا میشود.
  • مواد آن ارزان و دارای قیمت مناسبی میباشد.
  • دقیقا روی محل تنظیم میشود.
  • وزن کمی دارد.
  • روی یک پایه محکم قرار میگیرد.

ساخت قالب ساختمانی

ساخت قالب ساختمانی باید توسط افراد ماهر صورت بگیرد، افرادی مانند نجار و بتن ریز میتوانند این کار را به خوبی انجام دهند. قالبها قبل از هر بار ریختن بتن ساخته میشوند. این قالبها باید در برابر وزن بتن مقاومت کافی داشته باشند، به همین دلیل باید ساخت آن توسط متخصصان انجام شود تا هزینه های اضافی در بر نداشته باشد. 

انواع قالب ساختمانی

قالب چوبی

قالب ساختمانی چوبی از انعطاف پذیرترین قالب های ساختمانی میباشد. این قالب ساختمانی بسیار سبک و مقرون به صرفه است. از معایب آن میتوان به عمر کوتاه زمان زیاد برای ساخت آن اشاره کرد.

قالب آجری

قالب آجری ساختمانی هزینه پایین و مناسبی دارد و نصب آن نیز بسیار راحت است. اما این قالب نیز معایب بزرگی دارد. از جمله نفوذ آب به داخل آن و استحکام پایین.

قالب پلی وود

این قالب مزایای زیادی دارد، استحکام و دوام بالایی دارد، انعطاف پذیر است، در مقابل رطوبت و آب مقاومت دارد، وزن پایینی دارد، و از همه مهمتر تا 25 مرتبه قابلیت استفاده دارد. از این رو یکی از انواع محبوب قالبهای ساختمانی به شمار میرود. 

قالب فلزی

قالبهای ساختمانی فلزی میتوانند آلومینیومی یا فولادی باشند. این قالب ها عمر بالا و استحکام زیادی دارند. ضد آب هستند، نصب و جدا کردن آنها بسیار راحت است و میتوان از آن به دفعات استفاده کرد. اما متاسفانه معایبی هم دارد. این قالب ساختمانی بسیار گران است و از نظر هزینه مقرون به صرفه نیست.

قالب ساختمانی

قالب پلاستیکی

قالبهای ساختمانی پلاستیکی بیشترین کاربرد را در پروژه های کوچک ساختمانی دارند. این قالبها از پنلهای به هم پیوسته تشکیل شده اند و بسیار مقاوم هستند. یکی از مشکلات استفاده از آن انعطاف پذیری کم آن نسبت به قالبهای پلای وود و چوبی میباشد.

قیمت قالب ساختمانی چگونه است؟

هزینه قالبهای ساختمانی با توجه به جنسی که دارند میتواند متفاوت باشد. در هنگام خرید قالب ساختمانی باید علاوه بر قیمت، به کیفیت و دوام آنها هم توجه کنید، زیرا ممکن است قالب ارزان قیمتی تهیه کنید ولی تنها یکبار قادر باشید از آن استفاده کنید. برای اطلاع از قیمت قالب ساختمانی و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ونوس کرین در تماس باشید. ونوس کرین در زمینه انواع ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی فعالیت دارد و کیفیت را همواره در اولویت کار خود قرار داده است.

خرید قالب ساختمانی با قیمت مناسب

انتخاب قالب مناسب بسته به نوع پروژه ساختمانی تفاوت دارد. ممکن است برخی افراد هزینه این قالبها را در اولویت خود داشته باشند و یا برخی به انعطاف پذیری قالبها در درجه اول اهمیت دهند. در کل میتوان گفت قالبهای ساختمانی پلی وود از محبوبیت و کاربردهای بیشتری نسبت به دیگر انواع قالبها برخوردار هستند. شما عزیزان میتوانید برای خرید قالب ساختمانی با قیمت مناسب با کارشناسان ونوس کرین مشورت کنید و بهترین نوع این قالبها را با توجه به نیازهای خود تهیه نمایید. 

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید