X

اجاره و خرید دستگاه پمپ بتون با قیمت مناسب

۰۹۱۲۶۵۰۶۷۸۲ مدیر فنی (سرکار خانم مهتابی)
اجاره و خرید دستگاه پمپ بتون با قیمت مناسب

دستگاه پمپ بتون دستگاهی برای انتقال بتون مایع میباشد که برای پروژه های ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. برای اجاره و خرید دستگاه پمپ بتون با قیمت مناسب نکاتی وجود دارد که باید بدانید. 

ونوس کرین
ونوس کرین

ماشین آلات ساختمانی کاربردها و مزایای فراوانی در پروژه های ساختمان سازی، سد سازی، تونل سازی و ... دارند. از مهمترین این ماشین آلات دستگاه پمپ بتون میباشد. برای اجاره و خرید دستگاه پمپ بتون با قیمت مناسب نکاتی وجود دارد که در این مقاله به بررسی آنها میپردازیم. با ما همراه باشید.

دستگاه پمپ بتون چیست؟

دستگاه پمپ بتون دستگاهی برای انتقال بتون مایع میباشد که برای پروژه های ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. استفاده از این دستگاه به خصوص در ساختماهای مرتفع که دسترسی سختی دارند بسیار کمک کننده میباشد. 

دستگاه پمپ بتون چیست؟

انواع دستگاه پمپ بتون

پمپ بتون بوم یا پمپ بتون هوایی

پمپ بتون بوم یا پمپ بتون کامیون دستگاهی است که به کامیون متصل میشود و بتونها را در محل های مورد نظر تخلیه میکنند. این دستگاه به وسیله یک بازوی متحرک و یک بوم جهت کنترل از راه دور مدیریت میشود. بومها با استفاده از تاور کرین به راحتی جابه‌جا میشوند. این پمپها معمولا تا راندمان اسمی متر مکعب بر ساعت، فشار 96 بار و قطر سنگدانه 64 میلیمتر کار میکنند. 

پمپ بتون تریلر

پمپ بتون تریلر یا پمپ بتون ایستا بر روی یک تریلر نصب میشود و به وسیله یک شلنگ به قیمت خروجی دستگاه وصل میشود. این شلنگها میتوانند به شلنگهای دیگری هم متصل شوند تا به محل مورد نظر برای بتون ریزی برسند. از این دستگاه پمپ بتن در ساختمان سازی های کوچکتر که نیاز به بتون کمتری دارند استفاده میشود.

ویژگیهای پمپ بتون تریلر

 • دارای موتور و پمپ روغن میباشد.
 • موتور آن از نوع دیزلی یا الکتریکی میباشد.
 • موتور این دستگاه قدرت بالا، مصرف سوخت کم و سر و صدای کمی دارد.
 • معمولا در پروژه های کوچک از پمپ بتون تریلر استفاده میشود.

پمپ بتون تخصصی

از پمپ بتون تخصصی برای پروژه های خاص مانند معادن و تونل ها استفاده میشود. این دستگاهها بتن ریزی سقف را بسیار راحت میکنند همچنین دارای ریل و ترمزی هستند که به دلیل هزینه های بالا معمولا از آنها استفاده نمیشود.

پمپ بتون زمینی

پمپ بتون زمینی ثابت است و تنها به وسیله دو چرخی که به شاسی آن متصل است توانایی جابه‌جایی دارد. به سایزهای کوچکتر این دستگاهها پمپ بتون دستی میگویند. پس از قرار گرفتن پمپ بتون زمینی اتصالات آن وصل میشود و بتون به داخل قیف پمپ ریخته میشود.

استفاده از دستگاه پمپ بتن چه مزایایی دارد؟

 • سرعت کار بتون ریزی در ساختمان سازی را بسیار بالا میبرد.
 • پمپ بتن بهترین گزینه برای بتن ریزی ساختمانهایی است که دسترسی مشکلی دارند.
 • استفاده از آن تابع شرایط آب و هوایی نخواهد بود.
 • هنگام استفاده از پمپ بتن نیاز به نیروی انسانی کمتری میباشد، بنابراین نقش مهمی در کاهش هزینه های کارگران دارد. 
 • عملیات بتون ریزی با استفاده از دستگاه پمپ بتون با کیفیت بالا و به طور دقیق صورت میگیرد.

مزایای استفاده از پمپ بتن

نکات مهم در استفاده از پمپ بتون

 1. در استفاده از این دستگاهها نیاز به تولید مدارم بتون خمیری و یک دست میباشد که دانه های آن از هم جدا نشوند.
 2. پس از انجام عملیات، دستگاه باید به طور کامل تمیز شود.
 3. سر لوله پمپ به هیچ وقت به طرف افراد گرفته نشود.
 4. طول خطوط در بتون ریزی بسیار مهم است و باید کوتاه و مستقیم باشد.
 5. برای انتقال بتون نباید از لوله های آلومینیومی استفاده شود، زیرا دچار آسیب میشوند.

اجاره و خرید دستگاه پمپ بتون با قیمت مناسب 

هر کدام از انواع دستگاه پمپ بتون ویژگیهایی دارند که در قیمت آنها تاثیرگذار است. در هنگام خرید یا اجاره انواع پمپ بتون باید موقعیت پروژه، حجم بتون ریزی و مسیرهای دسترسی مد نظر قرار بگیرد. علاوه بر آن هنگام اجاره و خرید دستگاه پمپ بتون با قیمت مناسب باید به فاکتورهایی مانند وزن، فشار، ظرفیت دستگاه، توان پمپ، توان موتور و طول لوله نیز توجه کرد.

از دیگر نکاتی که در انتخاب پمپ بتون حائز اهمیت میباشد، برند دستگاه است که در کیفیت بتون ریزی نقش به سزایی دارد. بنابراین این دستگاهها را باید از شرکتهای معتبر که تجربه و سابقه فعالیت زیادی دارند تهیه کنید. پیشنهاد ما به شما ونوس کرین است که با سالها سابقه درخشان در زمینه عرضه انواع ماشین آلات ساختمانی فعالیت دارد. 

قیمت پمپ بتون

قیمت دستگاه پمپ بتون به نوع آن، حجم و ظرفیت آن بستگی دارد. معمولا پمپ بتونهای کوچک قیمت کمتری نسبت به پمپ بتونهای با ظرفیت بالاتر میباشد. برای اطلاع از قیمتها و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ونوس کرین در ارتباط باشید. شما عزیزان میتوانید این دستگاهها را با قیمت مناسب در ونوس کرین اجاره یا خریداری کنید. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید