X

داخل کابین تاور کرین چه شکلی است؟

۰۹۱۲۶۵۰۶۷۸۲ مدیر فنی (سرکار خانم مهتابی)
داخل کابین تاور کرین

حتما تا به حال بارها جرثقیل‌های ساختمانی را در سطح شهر مشاهده کرده‌اید، اما شاید به آن دقت نکرده باشید. در این مقاله به طور خلاصه به توضیح تاور کرین می‌پردازیم و عکس‌هایی از آن‌ها را قرار می‌دهیم تا به طور کامل با جرثقیل ساختمانی و اجزای آن آشنا شوید.

ونوس کرین
ونوس کرین

حتما تا به حال بارها جرثقیل‌های ساختمانی را در سطح شهر مشاهده کرده‌اید، اما شاید به آن دقت نکرده باشید. در این مقاله به طور خلاصه به توضیح تاور کرین می‌پردازیم و عکس‌هایی از آن‌ها را قرار می‌دهیم تا به طور کامل با جرثقیل ساختمانی و اجزای آن آشنا شوید. برای مشاهده عکس تاور کرین و داخل کابین تاور کرین تا آخر این مقاله همراه ما باشید. 

داخل کابین تاور کرین

همان طور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید کابین تاور کرین اتاقکی است که اپراتور در داخل آن قرار می‌گیرد و حرکات و چرخش‌های جرثقیل ساختمانی را مدیریت می‌کند. 

کابین تاور کرین

کابین اپراتور تاور کرین چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

•    طراحی کابین تاور کرین باید جوری باشد که اپراتور دید کافی داشته باشد.

•    موقعیت کابین باید طوری باشد که اپراتور در معرض خطر قرار نداشته باشد. 

•    ابعاد اتاق کابین باید به گونه‌ای باشد که اپراتور آزادانه امکان حرکت داشته باشد.

•    ارتفاع داخل کابین نباید کمتر از 1.90 متر باشد. 

•    سقف کابین تاور کرین باید صاف و عاری از برجستگی باشد. 

•    پنجره‌ها شیشه‌ای و بزرگ باشند تا امکان دید کامل را فراهم کنند.

•    پنجره مجهز به برف پاک کن باشد.

اجزای اصلی کابین اپراتور تاور کرین چیست؟

داخل کابین تاور کرین شامل اجزای زیر است:

فرمان، صفحه نمایشگر، جعبه کمک‌های اولیه، پریز برق، کپسول آتش‌نشانی، نشان‌گر میزان بار استاندارد، صندلی قابل تنظیم، هشدار دهنده، چراغ و کانگتور برقی.

عکس داخل کابین تاور کرین

اپراتور تاور کرین

اولین اقدام برای اپراتور شدن گرفتن مدرک و گواهینامه است، اما فردی که می‌خواهد اپراتور تاور کرین شود باید قبل از این اقدامات یک سری ویژگی‌هایی داشته باشد. برای مثال در داخل کابین تاور کرین فرد باید صبور و آرام باشد و بتواند در لحظات حساس و بحرانی آرامش خود را حفظ کند و بهترین تصمیم را بگیرد. شاید گفتن این حرف‌ها راحت باشد اما عمل کردن به آن کار دشواری است و هرکسی این توانایی را ندارد. 

فردی که قصد دارد اپراتور تاور کرین شود باید سالم و سلامت باشد، به این کار علاقه داشته باشد، ترس از ارتفاع به هیچ وجه نداشته باشد و از مسائل فنی و ساختمان سازی اطلاع داشته باشد. توجه داشته باشید افرادی که این ویژگی‌ها را دارند پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و گرفتن مدرک گواهینامه، باید یک مدت به صورت کارآموز به فعالیت بپردازند و پس از کسب تجارب لازم به صورت حرفه‌ای کار کنند. 

عکس تاور کرین

با توجه به توضیحاتی که داده شد شاید بخواهید عکس تاور کرین را ببینید تا بیشتر با ظاهر و مشخصات آن آشنا شوید. بنابراین در ادامه عکس تاور کرین را برای شما قرار داده‌ایم. برای اطلاع از فروش و نصب تاور کرین می‌توانید با ونوس کرین در ارتباط باشید.

عکس جرثقیل ساختمانی 

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید