X

سوله سازی

۰۹۱۲۶۵۰۶۷۸۲ مدیر فنی (سرکار خانم مهتابی)
سوله سازی

طراحی و ساخت انواع سوله های صنعتی در ابعاد مختلف با بهترین سازه ها، در کمترین زمان و با مناسب ترین قیمت توسط بهترین شرکت سوله سازی در تهران (ونوس کرین).

ونوس کرین
ونوس کرین

سوله از جذاب ترین و زیبا ترین سازه های عمرانی محسوب میشود که کاربرد های زیادی دارد و از ویژگی های آن میتوان به قیمت مناسب نسبت به سایر موارد این چنینی اشاره کرد.

از سوله برای ساخت سالن های صنعتی استفاده میشود که ابعاد و وزن آنها متغیر است و نسبت به سرعت وزش باد، میزان بارش برف و باران، دهانه سالن و ... مشخص میشود.

در ادامه با خدمات سوله سازی آشنا شوید و در صورت نیاز به خدمات با ونوس کرین تماس بگیرید.

 

سوله چیست؟

سوله به سازه های فلزی با سقف شیبدار که بر حسب محاسبات فنی خاصی در اشکال و ابعاد و وزن های مختلف طراحی و تولید میشوند گفته میشود.

به طور کلی میتوان گفت سوله ساختمان فولادی پیش ساخته ایست که در سرایر جهان کاربرد زیادی دارد و در بیش از 90% انبار ها، ورزشگاه ها، صنایع، سالن های تولید دام و طیور و ... کاربرد دارد و براساس ابعاد دهانه، ارتفاع، طول و میزان تحمل بار برف و باد منطقه در زمان طراحی به اشکال گوناگونی تغییر می یابد.

ابعاد و وزن این سوله ها نسبت به کاربرد آنها مشخص میشود مثلا سوله های دهانه بزرگ برای ساختمان های صنعتی و کشاورزی مثل کارخانه ها، انبارها، آشیانه های هواپیما، تعمیرگاه ها، سالن های ورزشی، پارکینگ ها، مرغداری ها، دامداری ها، فروشگاه ها و موارد دیگر استفاده می شوند.

از انواع سوله هم میتوان به سوله تک دهانه به صورت ۸۸ ، سوله دو یا چند دهنه با ستونه مشترک به صورت ۸۸ یا ۸۸۸ یا  ۸۸۸۸، سوله دو دهانه به صورت ۸، سوله قوسی و سوله چند ضلعی اشاره کرد که برای ساخت سوله استفاده میشود.

 

اجزای تشکیل دهنده سوله

ساخت سوله

اجزا و قطعات سوله عبارتند از :

 1. ستون که عضو اصلی سوله برای تحمل وزن و بار است.
 2. فریم یا رفتر Frame
 3. لینک یا مهاربندی های طولی strut
 4. پولین یا زد z purlin
 5. سگواد یا مهار بند زد sagrod
 6. وال پست یا ستون باد wallpost
 7. بادبند بدنه wall Braces
 8. بادبند سقف roof braces
 9. سینه بند stay
 10. کلاف افقی
 11. بالکن Cantilever Beam
 12. آبرو Rainfall
 13. انکر ولت Anchor bolts
 14. بیت پلیت base plate
 15. سکوی جرثقیل
 16. تراورز با تیر حمال
 17. راهبر
 18. پل جرثقیل
 19. وینچ جرثقیل
 20. توری یا مهار عایق
 21. عایق حرارتی
 22. ورق پوششی

اگر هم به هر دلیلی قصد فروش قطعات آهنی سوله را داشتید میتوانید برای درخواست خدمات خرید ضایعات آهن با شرکت ونوس کرین تماس بگیرید.

 

سوله سازی در کمترین زمان

همزمان با رشد و توسعه صنعت ایران از اواسط دهه 30، تجهیز واحد های بزرگ صنعتی مخصوصا سوله سازی در کشور در دستور کار قرار گرفت تا کشور در زمینه های صنعتی پیشرفت بیشتری داشته باشد.

اولین موضوع برای ساخت سوله که در احداث و تجهیز این گروه های صنعتی مطرح میشود تدارک فضای لازم برای جانمایی ماشین آلات و استقرار تجهیزات است که با سوله سازی این نیاز کاملا بر طرف میشود.

ساخت انواع سوله ها در تمام نقاط کشور را به کارخانه و شرکت های معتبری بسپارید،  تا تمام سازه ها را با بهترین متریال و بهره گیری از بهترین فرایند ساخت روز دنیا انجام دهند و سازه نهایی قابلیت اطمینان بالا و استحکام خوبی داشته باشند.

در گذشته برای ساخت این سازه ها از آهن های کم کربن استفاده میشد اما رفته رفته استفاده از فولاد به خاطر سبک بودن، کیفیت و انعطاف پذیری بالا بیشتر شد تا کاملا جای آهن را گرفت.

شرکت سوله سازی ونوس کرین یکی از پر فروش ترین سازنده های سوله در این چند سال بوده است که همین مورد باعث جلب رضایت و اعتماد کارفرمایان شده است.

ما توانسته ایم با بهره گیری از متخصصان ایرانی مقاومت و پایداری سازه های خود را افزایش دهیم و با همین شرایط وزن سازه های خود را تا حد استاندارد پایین آوریم و تاییدیه های سازمان نظام مهندسی را برای سازه های خود اخذ نماید.

 

انواع سوله و روش های سوله سازی 

سوله سازی

ساخت سوله به روش خرپایی

پر درخواست ترین روش سوله سازی که در کشور های مختلف همین سبک است که از مزایا این روش میتوان به وزن و قیمت پایین، مقاومت و استقامت بالا، سرعت ساخت بالا و امکان جابجایی و ... اشاره کرد.

سوله سازی به روش تیر ورقی

سوله های تیر ورقی قدیمی ترین سازه های سوله ای هستند که در ایران بسیار زیاد دیده استفاده میشود که متریال مصرفی آنها ورق سیاه با ضخامت های مختلف است.

در این روش قدیمی از فولاد بسیار زیاد و سنگین به صورت غیر اصوئلی استفاده میشد تا بتواند وزن زیادی را تحمل کند.

ساخت سوله با روش یو بی ام

یو بی ام از دیگر روش های سوله سازی میباشد که در آن بجای استفاده از فولاد، از ورق گالوانیزه استفاده میشود که ابتدا این ورق ها با دستگاه های نورد ، خم میخوردند و سپس به استفاده از از دستگاه هایی از جمله سیمر به هم دوخته میشوند.

ساخت سوله با پیچ و مهره

در ساخت و نصبسوله های مختلف در برخی مواقع از پیچ و مهره برای اتصال اجزا و قطعات مختلف استفاده میشود که به خاطر سرعت بالا در نصب، داشتن مقاومت بالا در برابر خوردگی و آتش سوزی و مونتاژ و دمونتاژ بسیار رونق پیدا کرده است.

هزینه ساخت سوله

مهمترین مواردی که بر قیمت سوله اثر دارد عبارت‌اند از:

محل سوله سازی بر هزینه ساخت سوله تاثیر دارد. هر چه محل احداث سوله دورتر باشد، هزینه حمل و نقل تجهیزات آن نیز بیشتر است. دقت داشته باشید اگر خاک زمینی که قرار است سوله را در آن بسازید سست باشد، باید هزینه مقاوم سازی خاک را هم در نظر بگیرید. 

متراژ سوله

بدون شک هر چه مساحت سوله بیشتر باشد، قیمت ساخت سوله هم بیشتر است. مساحت سوله به نیاز شما و استفاده‌ای که قرار است از آن کنید، بستگی دارد. 

نوع سوله

نوع سوله بر قیمت آن تاثیرگذار است. سوله‌ها براساس کارایی به انواع سبک، تیرورقی و UBM تقسیم می‌شوند. سوله‌های دسته دومی هم وجود دارند که مسلما قیمت پایین‌تری دارند. 

متریال سوله

بسته به نیاز، کارفرما می‌تواند متریال متفاوتی را سفارش دهد. پروفیل آلومینیومی، ورق پلی کربنات، الیاف ترموپلاستیک و ورق پلی اورتان از جمله متریال مورد نیاز سوله است.

طراحی سوله

در صورتی که طراحی از قبل آماده شده‌ای برای سوله نداشته باشید، باید هزینه طراحی آن را هم بپردازید. طراحی باید براساس کاربرد سوله انجام شود. 

هزینه حمل و نقل

این هزینه وابسته به مسافت، تعرفه حمل و نقل و حجم بار است. 

دستمزد کارگران

در ساخت سوله کارگران ساده و کارگران فنی نقش دارند. حقوق و دستمزد این کارگران نیز جزو هزینه‌های ساخت سوله به شمار می‌رود.

بهترین شرکت سوله سازی در تهران

سوله سازی به عنوان یکی از ارکان اساسی صنعتهمیشه نقش تعیین کننده ای را داشته و بخشی از دغدغه های کاری را به خود اختصاص داده است.

برای ساخت سوله نکته مهمی که وجود دارد این است که از بهترین شرکت سوله سازی درخواست خدمات داشته باشید  که یک کارخانه معتبر دارای ویژگی های زیر میباشد.

1. تیم طراحی مجرب و کاردان

این خدمات امری مهم است که عدم کپی برداری و یا طراحی اصولی و استاندارد آن و اینکه عیب و ایرادی نداشته باشد بسیار مهم ایست که بستگی به کادر طراحی دارد.

2. پرسنل اجرای سوله

نصب و اجرای قطعات سوله هم بسیار مهم است که اگر توسط افرادی با تجربه انجام شود قابل اطمینان تر خواهد بود.

3. کارخانه ساخت سوله

یک کارخانه معتبر سوله هم باید دارای انواع سوله های حاضر و آماده باشد تا پس از بازدید مکان سریعا انتقال یابد و نصب شود.

4. ماشین آلات و ابزار آلات

یک شرکت مورد اطمینان باید دارای انواع ابزار و ماشین آلات برای طراحی و ساخت و نصب مانند دستگاه جرثقیل سقفی، دستگاه گیوتین و پمپ باد و ... باشد.

5. متریال ساخت سوله

یکی دیگر از مهم ترین موارد متریالی است که شرکت برای ساخت اجزا و قطعات سوله استفاده میکند که باید مرغوب و با کیفیت باشد.

 

enlightened مطابل پیشنهادی : دستگاه بچینگ ، تاور کرین ، آسانسور کارگاهی

 

وظایف کارخانه ساخت سوله

شرکت سوله سازی در تهران

 • برش‌ کاری در ورق

طبق نقشه طراحی شده توسط تیم طراحی، حالا نوبت به برش ورق ها میشود که با دستگاه برش CNC صورت می‌گیرد که تلرانس بسیار پایینی دارد.

 • سوراخ‌ کاری در ورق

نسبت به کاربرد سوله، مواردی هستند که نیاز به سوراخ کاری ورق دارند که برای قرار گرفتن پیچ و مهره یا بادبندها هستند.

 • مونتاژ اولیه قطعات

پس از آنکه ورق ها بریده شدند، قطعات در ترتیب درست کنار هم قرار گرفته و اتصال اولیه با جوش‌های نقطه‌ای (خال‌جوش) برقرار می‌شود.

 • جوشکاری پوششی

بعد از مراحل ذکر شده سرتاسر جوشکاری انجام میشود که برای یکدست بودن نتیجه از شابلون های جوشکاری استفاده میشود.

 • تمیز کاری سطحی

بعد از جوشکاری نوبت به تمیز کاری چربی ها و اسپاترها و آلودگی های موجود روی سطوح میرسد.

 • رنگ‌ کاری و سندبلاست

اگر نقصی در سطح قطعه‌ها باشد، در این مرحله و با کمک عملیات سندبلاست زدوده می‌شود. سپس قطعات برای رنگ‌ کوره‌ای، به رنگ‌کاری ارسال می‌شوند.

 

مراحل نصب سوله

 1. تهیه ی جواز شغل مورد نظر با کاربری مشخص و متراژ مورد نیاز
 2. دریافت زمین از شرکت شهرک ها با توجه به متراژ ساخت سوله صنعتی
 3. دریافت معرفی های لازم جهت تهیه ی نقشه ساخت سوله و مجوز احداث
 4. مشاوره کارفرما با مهندسین خبره که صرفا در این رشته (اسکلت فلزی و سوله)  فعالیت دارند
 5. تهیه ی دفترچه محاسبات و نقشه های ساخت سوله وبه تایید نظام مهندسی محل اجرای سوله میگردد
 6. ارائه ی اصل و کپی a3  نقشه های ساخت سوله به شرکت شهرک ها و اخذ مجوز احداث و انشعاب های مورد نیاز مانند ، آب ، برق ، گاز و …
 7. لایه برداری، خاک ریزی و مسطح سازی زمین مورد نظر توسط کارشناسان و پیمانکاران
 8. آلموتور بندی و قالب بندی فونداسیون سازه مطابق با نقشه های ساخت سوله
 9. مرحله ی اول نظارت ساخت سوله آغاز و توسط مهندسین ناظر معرفی شده
 10. اخذ مجوز بتن ریزی و آزمایش بتن
 11. سوله سازی و اسکلت فلزی همزمان با اجرای فونداسیون
 12. پس از تایید ناظر سازه و سازمان ، قطعات سوله به محل حمل ، و نصب میگردد . 

مجددا در این مرحله برابر با نقشه های ساخت سوله توسط ناظر سازه کنترل و تایید و مجوز دیوار چینی و پوشش سقف و بدنه سوله صادر میگردد.

 

قیمت سوله سازی

ساخت سوله از خدماتی است که دارای قیتم مشخصی نیست زیرا درخواست کارفرمایان نسبت به کاربرد و ابعاد و وزن و متراژ محیط با یکدیگر متفاوت است.

اما به طور کلی هزینه ساخت سوله نسبت به موارد زیر مشخص میشود :

 • طراحی نقشه سوله و فنداسیون
 • خرید مصالح سوله سازی
 • رنگ آمیزی کامل
 • خرید پیچ و مهره و مهارکش
 • ساخت
 • و نصب سازه در محل

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید