X

سکشن ارتفاعی تاور کرین

۰۹۱۲۶۵۰۶۷۸۲ مدیر فنی (سرکار خانم مهتابی)
سکشن ارتفاعی تاور کرین
سکشن ارتفاعی یکی از قطعات اصلی و مهم و کاربردی انواع تاور کرین است که برای افزایش ارتفاع این دستگاه استفاده میشود که این قطعه باید توسط نصاب حرفه ای با پیچ و مهره مخصوص به دستگاه متصل شود
ونوس کرین
ونوس کرین

همانطور که میدانید تاور کرین یکی از ماشین آلات ساختمانی کاربردی و مهم در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز های بزرگ است که امروزه بجای نیروی انسانی استفاده میشود و در وقت و هزینه هم صرفه جویی میکند که احتمالا حداقل یکبار این دستگاه را در شهر دیده اید.

حالا شاید برایتان سوال باشد کهچگونه ارتفاع این دستگاه غول پیکر را افزایش میدهند؟

برای این کار از قطعاتی به نام سکشن ارتفاعی تاور کرین استفاده میشود که در ادامه کاملا آشنا خواهید شد...

 

سکشن ارتفاعی تاور کرین

سکشن ارتفاعی تاور کرین

سکشن ارتفاعی تاور کرین همان قطعات اصلی و بدنه انواع تاور کرین هستند که وزن و فشار وارد بر دستگاه را تحمل میکنند و مهم ترین کاربرد آنها افزایش ارتفاع تاور است.

نکته مهم برای انتخاب این قطعات این است که باید به نوع و برند دستگاه توجه کنید زیرا سکشن هر بند و مدل تاور با یکدیگر متفاوت است که این اختلاف نسبت به وزن مواد مصرفی بکار رفته در تاورکرین، نوع آهن ، نوع جوش و برش سکشن (سگمنت) می‌باشد.

همچنین از نظر نصب هم با یکدیگر متفاوتند زیرا این قطعات روی دستگاه های قدیمی تر با پیچ و مهره وصل میشوند اما روی دستگاه های جدید با پیم و اشپیل متصل میشوند که این کار هر طوری که باشد برای حفظ امنیت میتوان دستگاه را با کمربند به سازه ها متصل کرد.

این سکشن های ارتفاعی از جنس فولاد st 52 هم در ایران و هم در سایر کشور ها ساخته و وارد میشوند که دارای انواع و اندازه های مختلفی هم هستند و نسبت به مقدار افزایش ارتفاع پروژه روی دستگاه نصب میشوند.

امروزه شرکت ها و تولیدی های زیادی هستند که دست به تولید انواع سکشن و قطعات ارتفاعی جرثقیل ساختمانی (برجی) کرده اند که یک سری از آنها تولیداتی با کیفیت برابر با تولیدات خارجی دارند و در عین حال یک سری دیگر هستند که قطعاتی بی کیفیت تولید میکنند.

 

قطعات ارتفاعی تاور کرین

قطعات ارتفاعی تاور کرین

کارفرمایان زمانی که نیاز به ارتفاع بیشتر تاور داشته باشند ، باید از قطعات ارتفاعی استفاده کنند که این قطعات معمولا دارای چهار وجه میباشند و از نبشی یا لوله تشکیل شده اند.

نبشی و یا لوله ها جنس شان از فولاد اس ۵۲ است و در محل نصب به یکدیگر متصل میشوند که این اتصالات هم دو حالت دارد.

در حالت اول می تواند با استفاده از پیچ و مهره به هم متصل شود. اما در حالت دوم از پین و اچ پین برای اتصال آنها به همدیگر استفاده می شود.

ابعاد و اندازه این نبشی ها و لوله ها هم نسبت به مدل و نوع کرین متفاوت است و معمولا طول و عرض شان بیشتر در انتخاب قطعات ارتفاعی مطرح است.

لازم است بدانید که در میان این قطعات ، قطعات اول و دوم که نصب میشوند با سایر قطعات متفاوت هستند و بین آنها قطعه ای به نام کاج استفاده میشود که معمولا کاج در بین قطعه اول و دوم قرار میگیرد تا به این صورت بتوان جا را برای اضافه کردن یک قطعه یگر برای افزایش ارتفاع تارو کرین به آن اضافه کرد.

 

انواع سکشن ارتفاعی تاور کرین

قطعات ارتفاعی تاور کرین

همانطور که در بالاتر گفته شد جرثقیل ساختمانی دارای انواع مختلفی است و سکشن ها و قطعات ارتفاعی آنها هم نسبت به نوع و مدل دستگاه مشخص میشود که در ادامه با انواع آنها آشنا میشوید...

  • سکشن‌های 2*2*2.3 متر برای تاورکرین برند پتن J12 و J13 ؛ برای مدل 764 و 765 به صورت باکس استفاده می‌گردد.
  • سکشن‌های 2*2*3 متر برای تاور کرین با برند پتن L68B , L68A و L68B2 ؛ مدلهای K40/27 , K30/36 , K30/30 , H30/40 , H30/30 , F3/29 بکار میرود.
  • سکشن‌های 2.2*2.2 متر تاورکرین با برند لیبهر برای مدلهایی با ظرفیت 12 تن نظیر HC 180 به ارتفاع 4.15 متر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • سایر سکشن‌های 2*2 متر نیز بسته به نوع و برند تاورکرین قابل طراحی و ساخت هستند.

 

enlightened مطالب مرتبط : نصب تاور کرین ، اجاره و خرید تاور کرین ، آسانسور کارگاهی

 

نصب انواع سکشن ارتفاعی تاور کرین

برای حفظ امنیت و جلوگیری از سقوط سکشن از ارتفاع بالا باید تاورکرین را با کمربند به سازه ها مهار کرد.همچنین هنگان نصب سکشن ارتفاعی باید از انباشته کردن آنها به پهلو خودداری کنید زیرا باعث تاب برداشتن و کج و دفرمه شدن دستگاه میشود.

همچنین نکاتی مانند جوش به اضلاع سکشن بصورت مدولار و چرخشی در هنگام ساخت تاور کرین بسیار مهم است و این امر به خاطر این است که آب آهن به یکباره دفرموله یا از میدان مقاومت کسر نشود.

همچنین باید برای ساخت این قطعات بسته به نوع تاورکرین از آهن 20 میل 38 یا ST,52 استفاده شود.

قبل از نصب ، باید این قطعات را خریداری کنید و سعی کنید از کیفیت قطعات اطمینان حاصل کنید و همچنین تقاضای صدور ضمانت نامه و بیمه نامه از آن داشته باشید.

بعد از خرید از یک شرکت معتبر درخواست اعزام نصاب حرفه ای کنید تا طبق اصول و مقررات سکشن ها را روی دستگاه نصب کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

چگونه ارتفاع تاور کرین را افزایش دهیم؟

نصب سکشن ارتفاعی تاور کرین

یکی از بهترین مزیت های جرثقیل های برجی امکان اضافه کردن سکشن و افزایش ارتفاع آن است.

اگر به بدنه این دستگاه دقت کرده باشید حتما متوجه شده اید که زیر کابین ، ستون اصلی از دو لایه تشکیل شده است که این لایه ها همان تاج یا تلسکوپاژ تاورکرین است که این کاج عرض بیشتری نسبت به سایر سکشن ها دارد و میتواند با چرخ روی بدنه تاور حرکت کند.

وقتی کارفرما نیاز به ارتفاع بیشتر داشته باشد میتواند با استفاده از جک های هیدرولیکی که در بالاترین قسمت دستگاه قرار دارند را به سمت بالا هل دهد تا یک ناحیه خالی بین بدنه و ستون ایجاد شود.

بعد از این کار باید یک سکشن را به این ناحیه خالی حمل کرد و از دروازه کاج بوسیله ریلهای موجود، به داخل بدنه وارد و سکشن جدید را روی قبلی‌ها قرار داد.

در مرحله بعد این سکشن با پیم های مخصوص توسط نصاب ثابت میشود و همینطور این مراحل ادامه پیدا میکند تا تاور به اندازه مورد نظر برسد.

در اطراف کاج راهروهایی برای رفت و آمد کارشناسان فنی برای همین کار وجود دارد.

این کار جزو کار های حساس و مهم است و پیشنهاد میشود این خدمات را از یک شرکت و تیم با تجربه درخواست کنید.

 

نکته مهم برای افزایش ارتفاع تاور کرین

افزایش ارتفاع تاور کرین

یک نکته مهم که در این زمینه وجود دارد این است که بسته به نوع هر تاور و شرایط کارگاه، هر جرثقیل تا ارتفاع معینی میتواند خودایستا باشد. که این مقدار در جدول بار هر تاورکرین ذکر شده است.

پس برای اینکه بتوانید ارتفاع را تا حد زیادی افزایش دهید حتما با کمربند های مخصوص ، جرثقیل را به سازه ها مهار کنید تا ایمنی برقرار باشد.

 

قیمت خرید و هزینه نصب سکشن ارتفاعی تاور کرین

همانطور که گفته شد این سکشن ها انواع مختلفی هستند که قیمت آنها متفاوت است و میتوانید با تماس با شرکت ونوس کرین از این قیمت ها آگاه شوید.

هزینه نصب این سکشن ها نیز بسته به نوع تاور و سکشن و همچنین تعداد سکشن ها و ارتفاع مورد نظر مشخص میشود و متغیر هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت ها میتوانید با ما تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید